Holistiline lähenemine taimeravis - 4 elementi

Muistsed kreeklased (450 eKr) uskusid, et kõik me koosneme neljast elemendist: maa, vesi, õhk ja tuli. See holistiline lähenemine on kasutusel ka loodusterapeutide seas. Teades oma tähtkuju, saame me teada oma elemendi, mis omakorda aitab meil iseend ja teisi paremini mõista ning rohkem tervist toetada.

Kuidas vaadelda elemente?

 • TULI - Jäär, Lõvi, Ambur
  • Tuli on kirglik ja soe ning tihti seltskonna süda. Neljast elemendist on tuli vaieldamatult kõige lõbusam, joonistavam ja dünaamilisem. Siiski, nii nagu tavaelus, tuleb tuld ohjeldada, sest ilma selleta võib ta oma temperamendiga hävitada kõik enda ümber. 

 

 • ÕHK - Kaksikud, Kaalud, Veevalaja
  • Õhk on pidevas liikumises ja neljast elemendist kõige enam keskendunud oma mõtetele, mis võimaldab olla tähelepanelik ja näha suurt pilti. Teisalt võib see viia sotsiaalse viisakuse puudumiseni.

 

 

 • MAA - Sõnn, Neitsi, Kaljukits
  • Maa on stabiilne, usaldusväärne ja töökas. Ta on praktiline ja loogiline ning seisab kindlalt oma veendumuste eest, mis võib lõppeda põikpäisusega lihtsalt oma seisukoha näitamiseks.

 

 

 • VESI - Vähk, Skorpion, Kalad
  • Vee pinnas võib näida rahulik, aga pinnase all on emotsioonid pidevas liikumises. Ta on kaastundlik ja hooliv ning suudab teistega hõlpsalt suhestuda, mis võib mõnikord muuta teda liiga usaldavaks.

 

 

Holistiline lähenemine taimeravis

 

Holistiline lähenemine ja kuidas end ise toetada?

Kõik elemendid on paralleelid meie oma maailmast. Vaatame üle, kuidas end toetada haiguste perioodil. Kindlasti oled kuulnud, et taimeteede joomine on hea lahendus. Jah, mingi piirini see tõesti nii on, aga kas ka kõigile alati kasulik?

Mida teeb vesi tulele? Kustutab ära ehk tuli vajab kiireks raviks tinktuure, kas siis alkoholi või äädika baasil. Tinktuur aitab hoida tuld üleval ning organism saab edukalt tervenemisega tegeleda. Tinktuuris olevad toimeained hakkavad imenduma juba suu limaskestas ja satuvad nii kiiremini sinu vereringesse. Lisaks omavad mitmed ravimtaimed tugevaimat mõju värskena ning tinktuurid võimaldavad seda värskust säilitada kuudeks kui mitte aastateks.

Mida teeb vesi õhule? Vesi ei püsi tuule kaootilisuses paigal ehk suurt kasu ei ole, kahju õnneks ka mitte. Kiireks paranemiseks tuleks kasutusele võtta hoopis aurud, viirukid, tõlvikud või tossud. Kõik see, mida saab kopsudega sisse hingata. Sama tehnikat on kasutatud tuhandeid aastaid ning see on 100% looduslik, turvaline ning ei ole sõltuvust tekitav. Iga taim sisaldab ju erinevaid ühendeid, mis sissehingamisel mõjutavad keha ning närvisüsteemi.

Teed sobivad väga hästi vee-elemendile, sest tema jaoks on need loodud. Taimetee lõhnab ja maitseb hästi ning lisaks leidub selles ohtralt vitamiine, mineraale ja antioksüdante. 

Maa-elemendile sobib ka juua teed, kuid kõige kiiremini toimib kõik, mida saab päriselt, füüsilisel kujul, sisse süüa. Taimed mee sees on väga tõhus viis tarvitamiseks.

Kindlasti ei tähenda see, et me ei peaks teed jooma või ei tohiks viirukeid, tinktuure jms kasutada. Holistiline lähenemine taimeravis toob välja viisid, kuidas saab kiiremini soovitud tulemusi. Mõnus taimetee on alati hea algus päevale või õhtu lõpetus raamatu kõrvale. On ju teada, et tee on vee kõrval üks tervislikumaid jooke.