Mida looduskosmeetika soetamisel vältida?

Kokkupuude paljude ilutoodetes sisalduvate kemikaalidega võib lõppeda tõsiste terviseprobleemidega. Nahk - see on meie suurim organ. Tänapäeval on ülioluline olla teadlik tarbija, et mõista, mis nendes toodetes, mida igapäevaselt kasutame, päriselt sees on. Alati vali võimalusel looduskosmeetika.

 

looduskosmeetika

 

Me kõik teame, et värske, kohaliku ja maheda toidu söömine on meie tervisele kasulik, aga kuidas on lood naha eest hoolitsemisega? Kas tundub veider mõte, et naha kaudu imenduvad ained sarnaselt maoga? Hea näide on deodorant, mida enamik regulaarselt tarbib, kuid vähesed süvenevad, mida see sisaldab. Lihtsalt kokkuvõttes võib öelda, et tavadeodorantides blokeerib higistamisvastane aine higi, samal ajal kui looduslik deodorant tegeleb lõhna neutraliseerimisega, kuid laseb higil kehast väljuda.

Mida tuleks looduskosmeetika soetamisel meeles pidada?

Kas olete kunagi proovinud lugeda šampoonipudelit või kreemituubilt, mis on need koostisosad, mida sa endale kohe peale hakkad panema? Mulle tundub, et mida kahtlasem on toote koostis, seda raskem on etiketti lugeda ja sõnu mõista. Paratamatus on kahjuks see, et nahahoolduse või kosmeetika osas usume pimesi, et tootja on teinud vajaliku kodutöö. Lihtsam on vastutus ära anda.

Kasvav mure peitub tegelikult just negatiivsete mõjude hulgas, mis tulenevad pika aja vältel tarbitud väikestest regulaarsetest kogustest. Näiteks võib šampoon sisaldada parabeene, naatriumlauretisulfaati, ftalaate ja muid mürgiseid aineid. 

Pakendit lugedes on oluline otsida märgistust 98%-100% naturaalne. See vahemik on vajalik, sest on tooteid, mis vajavad siiski säilimiseks lisaainet. Säilitaja kogus saab olla võimalikult minimaalne ja looduskosmeetika valdkonnas kindlasti sertifikaadiga kinnitatult ohutu.

 

Mida tuleks järgminse kosmeetika soetamisel vältida?

  • parabeenid (rinnanäärme kasvaja koes on korduvalt leitud parabeeni jälgi)
  • propüleen / polüetüleenglükool (seotud naha, maksa ja neerukahjustustega)
  • Naatriumlaurüül / lauretsulfaat (teadaolevalt põhjustanud naha / silmade ärritust, organite toksilisust, võimalikku reproduktiivset mutatsiooni ja vähki)
  • Sünteetilised keemilised lõhnaained (seotud astma, migreeni, lööbe, depressiooniga)
  • ftalaadid (võivad põhjustada hormonaalset ebakõla ja reproduktiivseid sünnidefekte)

Eestis ja maailmas on juba mitmeid looduskosmeetika brände, et nahk tunneks end nooruslikuna, toidetuna ja säravana. Tee tark valik, sinu nahk tänab sind :) Loe lisaks, kuidas hoida nahk elujõulisena.