Kuidas loodusterapeut ravib?

Loodusterapeut viib loodusega kontakti, sest looduses on meil hea olla. Veel 100 aastat tagasi teadis iga eestlane meie kohalikke ravimtaimi ja nende kasutust. Praeguseks on olukord nii halb, et enam ei julgeta isegi karulauku korjama minna, sest võib-olla ei tunne ära ja korjad hoopis piibelehe. Probleem on aga suurem, sest läbi teadmiste kadumise, hääbub ka kontakt loodusega. 

  
loodusterapeut
 

Kuidas aitab loodusterapeut?

Loodusterapeudi eesmärgiks on tuua tagasi Eesti ravimtaimed inimese igapäevasesse kasutusse. Mida lähemal on toit kasvatatud, seda parem on ta meie kehale ja ka keskkonnale, sest kütust selle kauplusse toomiseks kulub vähem. Eestlasele on Eesti pinnasest kasvanud taim kordades rohkem toeks kui mujalt maailmast sissetoodu eales olla saab, sest kehtib sarnasuse printsiip.
 
Sümptomid on keha viis märku anda, et midagi on korrast ära. Esimene samm on õppida keha kuulama ja tasapisi ennetama terviseprobleeme. Taimed annavad parima tulemuse, kui ka kogu ülejäänud elustiil on tervislik - piisavalt liikumist ja vitamiine päris toidust. Taimeravis teemegi kindlaks harjumused ja mustrid, mis kutsuvad terviseprobleemid esile. 
 
Loodusravi on tavaliselt soodsam ja ohutum kui mõni teine raviviis. Taimed toetavad organismi enesetervendamise teekonnal. Loodusterapeut soovibki, et mõistaksid oma keha, seda, mis on terve olemiseks oluline ja oskaksid ühel hetkel ise mõista taimede sõnumeid. Kui inimene õpib loodust tundma, siis õpetab ta seda ka oma lastele ja nii saab veidigi hääbuvaid taimeteadmiseid taastada. Igaüks peaks saama ellu kaasa oskuse, kuidas loodust koduapteegina kasutada, temast päriselt hoolida ning kontaktis olla.
       
loodusterapeut
 
Üsna levinud on, et tänapäeval otsitakse uuringuid, mis kinnitaksid, et asi toimib. Keegi teine vastutaks, kui ei tule see tulemus, mida oodatakse. Kahjuks ei mõelda sellele, et iga uuringu tellija on tavaliselt organisatsioon ja see on lõpuks ikkagi ärimaailm. Ravimtaimed aga on meie kõrval eksisteerinud aastasadu, mis tähendab, et neid on ka kasutatud erinevates olukordades ja leevendust saadud. Inimesed ise on olnud niinimetatud testgrupiks. Põlvkondade jooksul oleme avastanud, et paljud taimed on tõhusad oma sisalduse poolest, toidule maitse lisamiseks ja ka meie tervendamiseks. Seega saab järeldada, et nii kaua meiega koos toiminud taim on end kordades rohkem tõestanud, kui laboris kokku sünteesitud toode eales olla saab. 
 

Vaata põnevat TV3 Suviste Seitsmeste intervjuud

 
 
Pole oluline, kas tunned energiapuudust, soovid immuunsust tugevdada või sul on mõni tervisemure - võta julgelt ühendust. Loodusterapeudi sessioone viime läbi kas Tallinnas, Kalamajas või virtuaalselt videosilla vahendusel. Sessioon kestab 1,5h ja selle jooksul kaardistame anamneesi abil vajaliku info, mille tulemusena saad enda jaoks personaalse ülevaate, mil viisil end ise sobivate taimedega toetada.