Kas pakend on oluline?

Maailm meie ümber muutub pidevalt ja on rõõm tõdeda, et inimene on hakanud rohkem loodusele ja taaskasutusele mõtlema. Vähemalt mingi piirini. Kuid vaadates kosmeetikatööstust, siis olenemata selles, et meil on kreemi jaoks kinnine klaas- või palastikpurk, võib siiski enamasti näha pakendit selle ümber. Miks? Kas see on lihtsalt harjumus või midagi enamat? Mõistetav, et toote saatmisel postiga, on sinna vaja pakendit ümber, kuid poeriiulilt haaramiseks seda tegelikult vaja pole. Mõnes teises valdkonnas leidub sama probleem nt. hambapastade, vitamiinide, toidulisandite ja paljude teiste toote segmentidega. Tegemist on kinniste pakenditega, aga ometi pannakse ekstra pakend ümber.

Üks aspekt on lisa turundusruum, mida on tootjal kindlasti hea pigem rohkem omada kui vähem. Võib-olla mõne jaoks näeb toode papistpakendis ka riiulil eksklusiivsem välja. On mõistetav, et inimesele meeldib ilu silmadega vaadata ja kindlasti on ka see aspektiks, miks tootjad üritavad üha uhkemaid ja mitmete kihtidega pakendeid luua. 

Kutsun sind üles ka ise jälgima, mille eest oled valmis raha välja käima ning kuidas sinu tarbimine mõjutab maailma. 

Herbazeni tooted on üldjuhul pakendatud klaasist purkidesse, mis on head keskkonnale, sest neid saab ümber töödelda. Kuna valgus ja soojus tavaliselt kahjustavad õli, siis oleme valinud pakendiks peamiselt tumeda klaasi, mis kaitseb purgi sisu väliste mõjude eest. Meie disain on ilma karbitagi ilus - vaata ise järgi SIIT :)

Juba enne esimese salvi loomist oli meil teada eesmärk - hoiduda toodete ülepakendamisest. 

Loomulikult, pärast e-poest ostu sooritamist jõuab tellimus sinuni postiteel ja lisapakendiga, aga kasutame selleks lainepapist karpi, mida on lihtne nt. ära kütta või taaskasutada kuivatatud ravimtaimede hoiustamiseks. 

Pärast toote kasutamist too terve ja pestud klaaspurk meile messidel tagasi ja täname sind vaeva eest pisikese üllatusega! Tagasitoodud purgi saame võtta uuesti tootmisesse. Nii tekib vähem prügi. 

Siin võiks ka mõelda, kui iseendal ei ole materjale võimalik taaskasutada, siis võiks need viia ümbertöötlusesse, sorteerides jäätmeid ja viies need kogumiskohtadesse. Aidates kaasa jäätmete ümbertöötlemisse, saame anda panuse väiksemasse jalajälge. Aitäh, et hoolid!