Näojooga: vananemisvastane trenn näole

Dieedil ja treeningul on tohutu mõju meie välimusele. Niisiis, nii nagu me treenime oma keha, et püsida vormis, on oluline töötada ka oma näolihaste kallal. Näojooga regulaarne praktiseerimine aitab tõestatult vananemise vastu, parandab naha struktuuri, kvaliteeti ja hoiab ära selle lõtvumise. Näolihased ei erine üldse ülejäänud kere lihastest. Näos on üle 50 erineva lihase, millest kõiki igapäevaselt ei kasutata. Lihaste passiivsus muudab naha lõdvaks ja toob kaasa enneaegse vananemise. Kuna näo vananemine on osaliselt tingitud lihaste toonuse kadumisest, siis võib näojooga rutiinile pühendumisel muuta kogu nägu tugevamaks ja nooruslikumaks.  

Õiged näojooga harjutused aitavad leevendada kortse nii silma- ja huulepiirkondadest kui ka hoiduda topeltlõuast või kurjusekortsust. 

Mõned kortsud tulevad vanusega. Mõned tulevad seetõttu, et me pingutame automaatselt näolihaseid, näiteks silmade või suu ümbruse lihaseid. Võid olla üllatunud, kui palju pingeid inimene oma näos ja kaelas päeva jooksul hoiab. Näojooga õpetab neid lihaseid teadlikumalt kasutama, et saaks neid igal soovitud ajal lõdvestada.

Näojooga - mitu korda nädalas võiks treenida?

Ei pea kartma, et näojooga harrastamisele kulub meeletu aeg. Piisab sagedasest harjutamisest lühikese aja jooksul nt. 5–10 minutit päevas 5x nädalas ja harjutusi saab teha tavapärase keha treeningu kiire lisana. Nagu kõiges siin elus, siis on ka näojoogas oluline järjepidevus. Mida sagedamini harjutad, seda paremaid tulemusi näed. Mõningaid lihtsamaid harjutusi saab teha igal ajal ja igal pool, sest need ei vaja kindlat ruumi.

Kuidas näeb tulemusi?

Alati tuleks enne näojoogaga alustamist teha näost pildid, sest nii on hea enda arengut jälgida ning motivatsiooni hoida.

1 nädala pärast: nägu on toonuses, märkad naha kvaliteedi paranemist.

1 kuu pärast: regulaarselt näojoogaga tegemist võid eeldada, et väiksemad peened jooned vähenevad. Lisaks kumab nahk tervisliku säraga.

6 kuu pärast: harrastades regulaarset näojoogat 6 või enam kuud, näed oma nägu täielikult pingul, paiksed ilmejooned on vähenenud, silmaalused kotid väiksemad ja jooned võivad väheneda suisa kuni 80%. Märkimisväärne muutus naha elastsuses ja jumes.

 näojooga


Foto: Triin Maasik

 

Kui ise ei oska või ei jaksa või tundub keeruline?

Iganädalane näojooga virtuaaltreening läbi zoom-keskkonna toimub pühapäeviti kell 18.00. 

Trenni saab järele vaadata terve nädal ehk saad kodus iseseisvalt enda rutiini juurutada ning 1x nädalas treeneriga koos võtted üle vaadata või hoopis endale sobival ajal treeningut kodus sooritada.

Registreeri siin: https://www.hopitude.com/et/workouts/club/143//

OLULINE! Enne näolihaste treenimist tuleks nägu meigist ja sinna kogunenud mustusest puhastada ning kanda sellele niisutavat salvi või kreemi. Tutvu näojooga komplektiga siin.

Pea meeles, et näojooga jaoks pole keegi liiga noor või vana.