Näorullik: mis see on ja kuidas seda kasutatakse?

Näorullik ja -rullimine oli vanasti Hiinas vaid eliidile reserveeritud. Alguse sai see iluprotseduur 7. sajand. Väidetavalt on maiad seda kasutanud massaaži- ja meditatsioonivahendina juba üle 5000 aasta.

Näorullik on loodud poolvääriskivist ning on ka ilutööriist, mis on nii näomassaaži kui näojooga osa.Toodet on olemas erinevatest kividest nt. jadeiit, ametüst, roosa kvarts jpt. Herbazeni valikust leiad jadeiidist näorulliku. Hiina meditsiin viitab jadeiidile kui “taevakivile”. Teadaolevalt lõdvestab kivi närvisüsteemi ja aitab kaasa toksiinide eemaldamisele. Jadeiit on jaadi perekonda kuuluv kivi. Sümboliseerib küllust, armastust, truudust, noorust ja hea tervist. Kristall pole mitte ainult esteetiline, vaid suurt rolli mängib ka see, ta on katsudes jahe. Mõni entusiast hoiab rullikut suisa enne kasutamist üleöö külmkapis.

Miks on näorullik kasulik?

Külma aistingu tekitamist koos surve avaldamisega just näopiirkonnas on kasutatud tõhusalt sajandeid. Põhjus on väga lihtne: külm piirab verevoolu antud piirkonnas ja surve paneb lümfivedeliku liikuma lümfisõlmedesse, mis omakorda filtreerivad kehas olevaid toksiine. Näorullikuga tehtav näomassaaž lõdvestab lihaseid ja vähendab kortse.

 

näorullik

 

Jadeiidist näorullik on kasulik vereringe ja lümfisüsteemi parandamine, muudab naha säravamaks, elastsemaks ja kaotab töödeldatavatest piirkondadest tursed. 

Näorullik on osa ka näojooga rutiinist, sest sellega saab veel lihtsamalt teha soojendust ning toetada lümfisüsteemi tööd. Nahk uueneb pidevalt, sest koosneb erinevatest kihtidest ning uued rakud tekivad alati kõige alumisse kihti. Sealt edasi liiguvad nad kihtide kaupa ülemise kihi suunas ning lõpuks eemalduvad kehalt. Väga suur roll on nahastruktuuris kollageenil, sest see hoiab naha elastse ja kortsuvabana. Näorullik stimuleerib kollageeni tootmisprotsesse.

Näorullik ja kuidas valida õiget?

 • Päris kivi
  • Jälgi, et sinu näorullik on päris poolvääriskivi mitte järgi tehtud ja värvaineid lisatud toode. Õige rullik on tavaliselt katsudes ka raske. 
 • Pehmendused
  • Samuti on oluline, et rullik ei kriuksuks, sest nii kaob võimalus meditatiivselt oma rullimise proseduure igapäevaselt sooritada. 
 • Värv
  • Päris jadeiit on looduslikult tumeroheline või heleroheline kivi, millel on looduslikud mustrid nagu valged keerised või mustad täpid. Kui rullikul pole seda värvi ega puudusi, on see võlts. Ükski poolvääriskivist rullik ei saa olla teisega identne.
 • Haprus 
  • Näorullik on kukkumisel kergesti purunev, võltsmarmor aga mitte.

   näorulliku kasutamine

   

  Näorulliku kasutamine

  Suur rullikuots sobib hästi näole ja kaelale ning väike rullikuots sobib silmade ümbrusesse. Näorullik on eriliselt hea kinnitusega, mis tagab helivaba rullimiskogemuse. Alusta alati kaelapiirkonnast suunaga üles poole. Rullides läbi erinevad piirkonnad, kuid alustades tee mõtteliselt nägu keskelt pooleks ja liigu alati suunaga keskelt äärte suunas.

  Enne alustamist eemalda meik ja näole kogunenud mustus ning kanna sellele niisutavat salvi või kreemi. Näoullik muudab igapäevase nahahoolduse veel mugavamaks, sest näopalsami või näoõli pealekandmisel saad suunata õige koguse just sinna, kus kõige enam seda on vaja. Sobib ka näojooga harjutuste ette soojenduseks. Puhasta alati näorullik peale kasutamist. Sobib nii hommikul kui õhtul eelnevalt puhastatud nahale, rulli korraga 5-10minutit. 

   

   

  Liitu ka meie kinnise näojooga ja loodusliku nahahoolduse Facebooki grupiga. Seal jagame erinevaid nippe ja kogemuslugusid, kuidas igapäevane näorullimine nahka mõjutab.