Tõde Herbazeni kollektsioonist

Tihti imestatakse, miks ei ole valikus näomaske, erinevaid variante koorijatest, hapetest ja kes teab veel millest kõigest muust. Loomulikult on klient kuningas ja Herbazen tuleb rõõmuga vastu, kui kellelgi on erisoovi või mõtteid, mida kindlasti oleks juurde vaja, sest tooteid tuleb kindlasti tulevikus veel. Praegune kollektsioon aga on täiesti teadlikult loodud minimalistlikut ja kõige olulisemat silmas pidades. 

Põhjamaises kliimas elades ei ole meie nahale kreemidest kasu, sest enamik neist sisaldab vett. Vesi aga jäätub, kui on temperatuur langenud ning sulab temperatuuri tõustes, see kõikumine võib nahale laastavalt mõjuda. Kindlasti mäletad, kui meil olid veel -17C talved ja ema palus Nivea rasvast kreemi kasutada. Mina küll mäletan, et see oli selline väga paks ja rasvane, aga nahka kaitses imeliselt. Jõuangi põhjuseni, miks nii Curetik kui ka Happik on ainult õlide ja rasvade baasil loodud. Meie põhjamaine nahk vajab hoopis teistsugust hooldust kui näiteks lõunamaalane seda vajab. 

Nii nagu on soovitus toiduga - söö enim seda, mis kasvab sinu koduriigis, on soovitus ka nahahooldusega. Kõik, mis on kodus loodud, on sulle parim, kui ta on tehtud ka kohaliku toorainega.

MIDA SISALDAB HERBAZENI KOLLEKTSIOON?

  • Curetik on mõeldud probleemsele nahale, kareda või ketendava naha hooldamiseks ja sügavaks niisutamiseks. Salv aitab igapäevases nahahoolduses head enesetunnet hoida ja naha pehmuse tagada. Leevendust on saadud akne, psoriaasi, dermatiidi ja ekseemi probleemidega.
  • Happik on sügavalt niisutav, noorendav ning tujutõstev näo- ja huulepalsam. Hea asendus igasugusele kreemile, sest ei sisalda vett ja tänu sellele niisutab nahka eriti sügavuti. Kasutatakse ka silmakreemiks.
  • Female Force raudrohuga kehakoorija ergutab väsinud keha ja virgutab meelt. Suhkrukoorija on ideaalne nii tundlikule kui ka probleemsele nahale, kiirendab vereringet ja avab poorid. Tänu suhkursisaldusele sobib ideaalselt ka näokoorijaks.
  • Freshik on looduslike koostisainetega alumiiniumivaba kummeli kreemdeodorant. Parim tulemus tuleb siis, kui kanda niiskele nahale.
  • Clensik on esimene Eesti väetaimega meigieemaldusõli. 

Olen üritanud luua tooted, mida saab erinevates piirkondades korraga kasutada ja nii vähem potsikuid endaga kaasa kanda või kodus hoiustada. Minimalistlik lähenemine ja keskkonna säästmine. Mis toodetest tunned siin nimekirjas päriselt puudust? Palun jäta kommentaaridesse mõtted!

 

MIKS EELISTADA RAVIMTAIMI NAHAHOOLDUSES?

Eestlased on nõiarahvas just taimemaailma tundmise oskuse pärast. Tõesti tundub, et eestlaste hulgas näib olema rohkem nõidu kui teiste rahvaste seas. Ravimtaimed on aastasadu meiega koos kasvanud ja veel 100 aastat tagasi teadis iga eestlane ravimtaimedest nii mõndagi. Tegelikult iga vanaema veel teab päris palju erinevate taimede kohta. Kui sul on võimalik, siis mine küsi tema tarkuseteri! Üldpildis oleme jõudnud hetke, kus ei julgeta enam isegi mustikale minna, sest äkki on hoopis ussilakk, mis suhu satub.. Usaldatakse rohkem seda, mis laboris kokku pannakse kui seda, mis tegelikult on meid ajalooliselt pärimusena saatnud.

 

 

MILLISED VÄETAIMED ON PURKI VALITUD?

Usun siiralt, et taimed suhtlevad meiega, kui vaid lubame endal kuulata. Iga taim jõuab inimeseni just siis, kui teda vaja on. Esimene taim, kes minu tähelepanu püüdis, oli vereurmarohi ja algul ma ei saanud aru, miks just see taim tahtis mu salvi tulla, aga mõistmine saabus üsna kiirelt, kui vaatlesin iseend tervikuna. Igaüks meist on osa suurest tervikust. Keskkond, milles elame, mõjutab meid ja meie omakorda mõjutame keskkonda. Tegelikult on iga taimega minul oma lugu, miks ta päriselt purki on jõudnud, aga tean ka seda, mis mõju neil väetaimedel on ehk nad kindlasti mõjutavad ka sinu organismi positiivses suunas. Justnimelt, lisaks sellele, et taimel on mingid füüsilised omaduses, on tal ka energeetika ning ta hakkab sinu energiaväljas toimetama. Raudrohi on nt. tahtejõu sümbol - julgus käia oma rada. Mõni taim on mõnele vastumeelne ja see on täiesti normaalne. Veel ei ole järelikult käes see aeg, kus too isik on selle taime jaoks valmis. Iga asi omal ajal :)

Vereurmarohi rahustab nahka, vähendab punetust, on põletikuvastane ja antibakteriaalne. Läbi naha imendudes stimuleerib ta ka immuunssüsteemi. 

Ravimtaime vaatenurgast on vereurmarohu piimmahla kasutatud muu hulgas nahahaiguste ja soolatüügaste raviks. Inimesed on leotisega loputanud pead pärast pesemist, et vabaneda kõõmast või vereurmarohu teega on ravitud seedeelundite haigusi.

Angervaks tugevdab, rahustab ja parandab haavu. Pärsib põletikke ja on antibakteriaalse toimega, mistõttu soodustab naha paranemist, taastumist ja tugevnemist. Kasutatakse tundlikule nahale tänu pehmele toniseerivale efektile, aga sobib kõigile. Leevendab ka naha kihelust ja punetust. Toetab naha uuenemise protsesse, taastab ph tasakaalu. 

Ravimtaimena on angervaks looduslik aspiriin. Eemaldab organismist soolasid ning sobib reumahaigetele igapäevaseks joogiteeks. 

Raudrohi on sügavalt toitev ja taastav. Aitab katkiste kapillaaride paranemisele kaasa ning on põletikuvastane. Raudrohi on üks vanemaid ravimtaimi, mida mainitakse juba kõige varasemates säilinud taimeraamatutes. Ta aitab vähendada põletikku, leevendada nahaärritusi ja lööbeid ning toetada haavade ja verevalumite paranemisprotsesse.

Ravimtaimena aitab raudrohi seedehäirete, isutuse ja kõhupuhituse korral. Raudrohi aitab alandada vererõhku ning vähendab menstruatsioonivaevuseid.

Põldosi on tuntud oma vananemisvastaste omaduste poolest tänu oma võimele aidata moodustada kollageeni ja taastada kahjustatud nahka. Põldosja bioaktiivsed koostisosad taastavad naha hüdrolipiidkihi. Tugevdab nahka.

Ravimtaimena põldosi hävitab kahjulikke mikroobe ning takistab veresoonte lupjumist.

Looduse seos inimesega on põnev. Meie elu on pidev kõikumine keskme ümber. Inimene saab nii kehaliselt, psüühiliselt kui energeetiliselt olla kas tasakaalus või tasakaalust väljas. Hea enesetunde ja tasakaalu puhul oleme rõõmsad, energiat täis ja keha töötab suurepäraselt. Oska end toetada loomulikul teel!