5 põhjust organismi puhastamiseks

Kevad on üks ilusamaid aastaaegu - uute alguste aeg. Rohelised noored taimed on väga toitaineterikkad, sest neil on sees jõud pinnasest tärkamiseks. Neist saab erinevaid vitamiine ja mineraalaineid, klorofülli ja karotenoide, antioksüdante, aktiivseid ensüüme ja isegi asendamatuid aminohappeid. Söögilauale võiks tuua naadid, nõgesed, tee- ja kortslehed ja loomulikult võilille. Igasugune söödav nn umbrohi võiks rohkelt kevadel lauda katta - smuutid, supid, salatid.

Kevadine varajane tärkaja on ka karulauk, kes väga tõhusalt täiendab C-vitamiini varusid ning puhastab keha. 

Organismi puhastamiseks ei pea aga ootama ainult kevadet. Leia enda jaoks sobiv aeg, kus tempo on veidi rahulikum ja tee ära. Usu, keha tänab sind!

Mis kasu me päriselt saame oma organismi puhastamisest?

 

detox

 

  • Vabane toksiinidest
Sind ümbritsevad pidevalt erinevad saasteained. Õhk, mida me hingame ja toit, mida me tarbime, sisaldavad toksiine. Seetõttu on hooajaline detox / puhastus suurepärane viis aidata kehal neist vabaneda.
  • Nahk särama
Nahk on keha suurim organ. Naha halb tervis on tihti seotud soolestiku probleemide ja kehast eemalduvate toksiinidega. Tavaline protsess kulgeb viisil, et maksast liiguvad toksiinid läbi seedetrakti, kus need igapäevase roojamise teel kehast eemalduvad. Isegi kerge kõhukinnisus suurendab kehas olevate mürkide osakaalu andes nii kehale lisakoormust. 
  • Puhkepaus seedesüsteemile 
Organismi puhastuse ajal on seedesüsteem vähem koormatud ja tänu sellele saab keha tegeleda muude oluliste biokeemiliste protsessidega nagu toksiinide eemaldamine. 
  • Rohkem energiat ja parema uni

Toitumine mõjutab alati sinu energiataset kogu päeva vältel ning ka une kvaliteeti öösel. Mida raskemaid ja suhkrusemaid toite tarbid, seda suurem on tõenäosus, et koged pärastlõunal energiataseme järsku langust. Põhjuseks on asjaolu, et sellised toidud koormavad seedesüsteemi ja vajavad palju energiat.

Suhkrusisaldusega toiduainete ja kõige tavalisemate toiduallergeenide (gluteeni, piimatoodete, soja ja suhkru) eemaldamine oma menüüst teatud ajaperioodiks toob märgatava enesetunde muutuse ja mõtteselguse.

  • Taaskäivitus

Kõik me teeme vahepeal valikuid, mis ei toeta meie tervist: liiga vähe und, liiga vähe liikumist, liiga palju valet toitu, liiga palju stressi, liiga vähe aega enda jaoks. Parim viis oma elu taastamiseks on puhastuskuur. Lihtsad, maitsvad toidud. Ei mingeid toksiine ega ravimeid, mille all mõtlen suhkrut, jahu, töödeldud toite, kofeiini ja alkoholi. Lisame juurde keha ja vaimu toetavad praktikad: sügav hingamine, 7–8 tundi ööund, väike treening ja loomulikult enesearmastus.

Lihtsaim viis organismi puhastada

Tervisevalem: organismi puhastus, loovus, kohalolu on 7päevane virtuaalkursus, mille jooksul puhastame ära kõik energiakeskused ning selle tulemusena jõuad sügavamate taipamisteni iseendas. Terve nädala toetavad sind erinevad joogaseeriad, smuutid, värviteraapia ja hingamispraktikad. Loomulikult ei puudu ka taimevägi kui maagiline abiline. See on üks mõnus viis organismi puhastada ja selle juures end mitte näljutada. Nädala lõppedes tunned end energilisemalt ning sinu ainevahetus on kiirenenud! Alusta kergema eneseunde loomisega SIIT.