Kas ikkagi on vaja soospetsiifilist nahahooldust tarbida?

Naiste ja meeste nahahooldustoodete turustamise viis erineb värvidest nimedeni.  2015. aastal paljastas New Yorgi tarbijakaitseministeeriumi uuring, et keskmiselt maksavad naistele turustatavad nahahooldustooted kuni 13 protsenti rohkem kui meestele mõeldud sarnased tooted.

Täiskasvanueas püüavad inimesed joonduda toodete valikus selle järgi, mis purk tekitab mehelikuma või naiselikuma enesetunde. Me arvame, et see on meie valik, aga tegelikult on siin taga psühholoogia ja meie kasvukeskkond. Meile müüakse juba väikesest peale, et teatud värvid ja tooted klassifitseeritakse naiselikuks ja teised mehelikuks. Harjumus tekib 21 päevaga ja nii võibki jääda meile mulje, et me ise valime mitte, et meid on turundusmaailma poolt programmeeritud.

 

looduslik nahahooldus

 

Kas meeste ja naiste nahk erineb?

Tõsi, meeste nahk on umbes 20 protsenti paksem kui naistel, sest sisaldab rohkem kollageeni ja elastiini ning kipub tootma rohkem õli.  Siiski ka Ameerika Dermatoloogia Akadeemia kinnitab, et meie igapäevase nahahooldusrežiimi põhitõed peaksid olema samad, olenemata soost. Selle asemel, et läheneda toodetele, kas need on suunatud meestele või naistele võiks hoopis keskenduda nahatüübile: normaalne, tundlik, õline, kuiv või kombineeritud.

Võib-olla tundub hetkel veidi uskumatu, aga lihtsalt võrdle meessoost ja naissoost nahatoodete koostisosi, ignoreeri aroome ja märkad peagi, et tegelikult oleme väga sarnased. Meeste ja naiste kreemi, palsami, geeli või seerumi põhielemendid on sageli samad. Ja kõigele lisaks nahka pinguldavad või niiskust suurendavad tooteid vajavad nii mehed kui naised.

Juhul, kui eelnev on veel kaheldav, siis mõtle korraks, kuidas erinevaid nahamuresid lahendatakse. Näiteks ekseemi või rosaatsea ravimisel sooline erinevus toodetel puudub. Kuidas siis igapäevane hooldus peaks meil erinev olema?!

 

herbazeni tootesari

 

Kogu Herbazeni kollektsioon ongi mõledud kõigile kasutamiseks - naised, mehed, lapsed. Igat toodet on võimalik suisa mitmel viisil tarbida. Oluline on teada, mis on sinu purgi sees mitte mis värvi lipsuke tal karbi ümber ilutseb. Liigume ju loodust hoidva ja vähem raiskava ühiskonna suunas, seega ainus loogiline samm on harjuda ümber jagama nahahooldustooteid. Miks peaks olema kodus kõike kaks, kui koostisosad on suures osas ühesugused?

Ära mine õnge ja usu, et mehed ja naised vajavad ainult erinevaid tooteid või suisa brände. Külasta e-poodi SIIT.