Kuidas ilma keemiata vabaneda peavalust?

Valu ei ole vaenlane, vaid see on märguanne sulle, et midagi on kehas valesti. Võta aeg maha ja küsi, mis seda valu põhjustab. Valdavalt on peavalude põhjused:

  • Ületöötamine
  • Unepuudus
  • Stress
  • Liikumisvaegus
  • Sundasend
  • Toitainete vaegus - liigne suhkur, töödeldud toit, halvad rasvad
  • Tasakaalust väljas veresuhkur - liiga madal või kõrge

Selle asemel, et kohe valuvaigistava tableti järgi haarata proovi taimset lähenemist. Taimsed aspiriinid on angervaks ja paju. Nendes sisalduv salitsüülhape oli inspiratsiooniks sünteetilise aspiriini loomisel. Angervaks on maitselt pajukoorest pehmem. Peamiselt kasutatakse neid tee või kapslitena. Hästi toimib aga ka see, kui sööd angervaksaõisi meega või kasutad nt. meie Clensik angervaksa õli. Tõsi, et Clensiku peal on kirjas, kuidas tegemist on näoõliga. Sellegipoolest on see puhas angervaksaõli ning sobib tarvitada ka valu leevendamiseks. Mitmed kliendid on edukalt oma pingepeavalusid sellega leevendanud. Lisainfo toote kohta leiad SIIT.

Piparmündil ja melissil on samuti valu leevendav toime. Hea on juua kanget teed ja minna peale seda magama, keha saab paremini taastuda. Veel võib proovida piparmündi eeterlikku õli, mida tilgutada lusikatäie baasõli sisse ja määritakse meelekohtadele.

Külmetusest tingitud peavalu leevendab hästi raudrohi. 

 

peavalu, migreen

 

Peavalu puhul, mis on tingitud kinnistest kaelasoontest, valesti magamisest või millestki muust, mis tuleneb närvivalust, leiab abi naistepunaõlist. Tema on närvivalu õrnatoimeline kuid kiire leevendaja. Pikaajalisel regulaarsel kasutamisel võib see koguni närvikahjustusi ravida.

See, mida sa tajud valuna põhjustab valdavalt põletik. Põhjused võivad olla erinevad, kuid proovi mitte lasta põletikutekitajatel kuhjuda. Põletikku leevendavad veel nt. harilik kollajuur ehk kurkum, mida kindlasti tarvitada koos musta pipraga, mis soodustab imendumist kuni 2000 korda ja hapukirsi mahl. 

Migreeni leevendab hästi tugev neitsikummeli tõmmis ja hapud kirsid seal sees. Juua korraga mitu tassi.

 

Lihtne peavalu leevendav ingverijook

- puista 1-2 väikest tükki värsket ingverit tassi vee kohta;

- kuumuta keemiseni;

- juurde võid lisada sidrunit ja mett (mett siis mitte otse tassi, vaid eraldi lusikale).

 

Vaata sellel teemal pikemat arutelu koos toitumisterapeut Triin Terasmaaga.

NB! Juhul, kui tarvitad ravimeid, siis ole taimede kasutamisega ettevaatlik ja pea eelnevalt oma arstiga nõu.