Miks eelistada looduskosmeetikat?

Me kõik teame, et värske, kohaliku ja maheda toidu söömine on meie tervisele kasulik, aga kuidas on lood naha eest hoolitsemisega? Kas tundub veider mõte, et naha kaudu imenduvad ained sarnaselt maoga?

Nahk - see on meie suurim organ. Tänapäeval on ülioluline olla teadlik tarbija, et mõista, mis nendes toodetes, mida igapäevaselt kasutame, päriselt sees on.

Kas olete kunagi proovinud lugeda šampoonipudelit või kreemituubilt, mis on need koostisosad, mida sa endale kohe peale hakkad panema? Mulle tundub, et mida kahtlasem on toote koostis, seda raskem on etiketti lugeda ja sõnu mõista. Paratamatus on kahjuks see, et nahahoolduse või kosmeetika osas usume pimesi, et tootja on teinud vajaliku kodutöö. Lihtsam on ju vastutus ära anda.

Kasvav mure peitub tegelikult just  negatiivsete mõjude hulgas, mis tulenevad pika aja vältel tarbitud väikestest regulaarsetest kogustest. Näiteks võib šampoon sisaldada parabeene, naatriumlauretisulfaati, ftalaate ja muid mürgiseid aineid.

Siin on mõned levinumad kemikaalid, mida tuleks järgmise nahahooldustoote ostmisel vältida:

  • parabeenid (rinnanäärme kasvaja koes on korduvalt leitud parabeeni jälgi)
  • propüleen / polüetüleenglükool (seotud naha, maksa ja neerukahjustustega)
  • Naatriumlaurüül / lauretsulfaat (teadaolevalt põhjustanud naha / silmade ärritust, organite toksilisust, võimalikku reproduktiivset mutatsiooni ja vähki)
  • Sünteetilised keemilised lõhnaained (seotud astma, migreeni, lööbe, depressiooniga)
  • ftalaadid (võivad põhjustada hormonaalset ebakõla ja reproduktiivseid sünnidefekte)

Eestis ja maailmas on juba mitmeid taimepõhiseid nahahooldustooteid, et nahk tunneks end nooruslikuna, toidetuna ja säravana. Tee tark valik, sinu nahk tänab sind :)