Müstiline raudrohi

 

Raudrohi on levinud ravimtaim nii Euroopas kui Aasias. Taime kasutamine toidus ja ravimisel pärineb juba Trooja sõja aegadest, umbes 1200 eKr. Legendi järgi pärineb raudrohu nimi Vana-Kreeka kangelase Achilleuse järgi - Achillea Millefolium. See mütoloogiline kangelane kasutas raudrohtu sõdurite haavade ravimiseks.

Raudrohi kasvab peaaegu igal pinnasel ehk tema juured on nii tugevad, et ta suudab läbi minna igast takistusest. Taime energeetika kannab endas elujõudu, vastupanuvõimet ja tasakaalu igapäeva elus. Toetab eesmärkide saavutamist. Negatiivse energia puhastamiseks ruumis on hea idee ka raudrohuveega põrandat pesta.

 

 

Raudrohtu võib kasutada väga erinevates vormingutes nt. tee jaoks, tinktuuriks, salviks, kosmeetikaks või noori lehti ja õisi lisada salatitele. Raudrohi on allergia- ja põletikuvastase ning uriinieritust soodustava toimega. Lisaks toetab seedimist ja on verepuhastaja, veresulgeja, mistõttu ka hea abiline naistehädade korral. Kasutada võiks teda eriti siis, kui tunned, et oled justkui väljas olles külma saanud ja pea tuikab. 

Liiga pikk regulaarne tarbimine võib põhjustada liigset vere hüübimist. Rasedana ei ole soovitatav tarbida, sest suurendab emaka kokkutõmbevõimet.

Herbazeni tootevalikust leiad Raudrohu Female Force kehakoorijast.