Number üks saladus loodusliku nahahoolduse valikul

Täna räägime õlidest. Kui toodetel olevad sildid nagu „orgaaniline“ ja „öko“ viitavad koostisosade kasvatamisele ja on meile juba tuttavad, siis „külmpressitud“ või "rafineerimata" viitab õliprotsessi töötlemisele. Tavaliselt on tooretest pähklitest ja seemnetest õli ekstraheerimiseks kaks peamist viisi: kuumtöötluse teel või keemiliste lahustite abil ehk tulemus on rafineeritud õli. Mõlemad meetodid tegelikult langetavad õli kvaliteeti, vähendades looduslikke vitamiine, antioksüdante ja rasvhappeid. Vaata seda protsessi nagu toiduvalmistamist, sest isegi kui alustad ülitervisliku köögiviljaga, väheneb selle köögivilja toiteväärtus märkimisväärselt, kui see on kuumtöödeldud. 

Hetkel kui õlid külmpressitakse, ekstraheeritakse nad mehaaniliste meetodite abil mitte kuumuse või lahustite mõjul. Külmpress surub koostisosa kokku kuni õli eraldumiseni, mis seejärel filtreeritakse. Tänu sellele ka koostisosi töödeldakse väga vähe ja nii säilivad toitained kordades paremini. 

Uuringud on kinnitanud, et külmpressitud ehk rafineerimata õlis on rohkem antioksüdante, A-, C- ja E-vitamiine kui rafineeritud õlis, mis omakorda tagab naha suurema kaitse. Külmpressitud õlidel on loomulik pikem säilivusaeg ning nende puhul võib sageli loobuda sünteetilistest säilitusainetest. Kokkuvõttes pakub külmpressimine puhast, tugevat ja väga tõhusat toodet.

 

rafineerimata oliiviõli

 

Kuumutamine või keemiliste lahustite kasutamine ehk õli täiendav puhastamine annab suurema koguse õli. Põhimõtteliselt vajavad need meetodid vähem jõupingutusi, vähem raha ja vähem materjali ning samal ajal toodetakse rohkem õli. Tõsi, nii saame sisalduselt vähem väärtusliku õli, kuid mitmed tootjaid on selle kompromissiga rahul, sest kasum tuleb kergema vaevaga.

Tihti kasutatakse ilutööstuses rafineeritud õli ka sellepärast, et siis kaob tema naturaalne tugev lõhn ning saab mugavalt ise juurde lisada kõike seda, mis parasjagu vaja. 

Keeruliseks teeb õlidemaailmas orienteerumise see, et mitte ühegi nahahooldustoote peale ei kirjutata, millise pressi oliivi-, mandli- või jojobaõli on kasutatud, sest presse ei ole vaja märkida. Kõik aga alati viitavad tootekirjelduses kasutatud õli kasulikkusele, juhul, kui tegemist on rafineeritud õliga, siis tegelikkuses ei ole tootes seda loodetud kasu, mida justkui lubati.

Alati küsi üle või proovi muul viisil kindlaks teha, kas sinu lemmikbrändi nahahooldustootes on külmpressiõli (esimese pressi õli), sest sa tahad nahale panna ainult parimat. Herbazen kasutab toodetes ainult esimese pressi oliivõli ja meie Clensiku infoga saad tutvuda SIIN.