Oma sisemise kaitseväe eest hoolitsemine

Kindlasti tead, et suur osa viirusnakkusi saab alguse stressist, ülepingutusest ja unepuudusest. Juba veidi märgates, et võiksid hakata haigeks jääma, tuleks võtta tempo maha ja puhata ning magada, siis saab keha end taastada. Uni mängib suurt rolli haigusest taastumisel. Külmetuse või gripi püstijalu põdemine suurendab teiste nakkuste ohtu nt. põskkoopa- või kopsupõletik. Hästi toimiv immuunsüsteem on nagu sinu enda isiklik kaitsevägi, kelle peamine eesmärk on kaitsta sissetungijate eest. Kõige olulisemad on siin seedesüsteem, ninaõõs ning nahk, sest nende võimuses on ründajad juba piiril kinni pidada. 

 

 

Mikroobidevastased taimed hävitavad otseselt mikroobe (viiruseid, baktereid, seeni). Siilikübar lülitab immuunsüsteemile boost peale ja takistab kiirelt viiruse levikut. Ta on ka looduslik süljeerituse suurendaja. Aedvaak, habesamblik, monarda, liivatee, salvei, küüslauk, ingver, püha basiilik, sidrunmeliss, raudrohi jpt - kasutatase hingamisteede ja seedekulgla, naha ja organismi teiste piirkondade nakkuste korral.

Madal immuunsus, millele viitavad autoimmuunhaigused, krooniline astma või korduvad nakkused on sageli seotud soolestiku viletsa seisundiga ning vale toitumisega. Immuunsüsteemi saab erinevate toitudega ise edukalt toetada. Organismi A-vitamiini taset tõstavad oranzid puu- ja juurviljad. Tervislikud rasvhapped vähendavad põletikku nt. pähklid, seemned, avokaado, metsik lõhe. C-vitamiin on kindlasti üks väga oluline turgutaja, eriti saab teda tsitruselistest, kibuvitsast ja nurmenukust. Aromaatsed taimed nagu ingver, küüslauk, mädarõigas - kõik elavdavad vereringet ja parandavad seedimist, mis omakorda aitab patogeenidest vabaneda. Hapendatud toidud nagu kimchi, hapukapsas, köögiviljad varustqavad organismi heade bakteritega. Hapendada saab ka taimi nt. karulauku, naati, võilille. Lase loovus valla! Sobib mõnusaks salatiks pea iga toidu kõrvale. Sinu keha on sulle tänulik, sest lisaks põletiku vähendamisele, saab ka immuunsus tuge. Lisaks eelnevale on oluline ka vesi, et limaskestad oleks niisutatud ning jääke oleks kehast hõlpsam eemaldada. Hea õige vesi rakule on aluseline vesi, sest kõik kehavedelikud – veri, lümf, rakkude sisene- ja rakkude vaheline vedelik on soolakad ja aluselised. 2 liitri vee kohta ½ teelusikat Himaalaja soola ja ½ teelusikat 4-soola pulbrit või soodat.

Enneta mitte ära oota tagajärgi :)

Väldi:

  1. unepuudust;
  2. stressi;
  3. suitsetamist;
  4. liigset alkoholi;
  5. liigset suhkurt;
  6. halba toitumist;
  7. veepuudust;
  8. mitte käte pesemist.