Kuidas kerge vaevaga kodus organismi puhastada?

Sõna dieet on laialt tuntud kui ajutine ja väga piirav söömisprogramm kehakaalu langetamiseks. Kurb tõsiasi on see, et enamik dieete ei toimi, sest inimene peab ise olema valmis muudatusteks oma elus, mitte sunniviisiliselt neid läbi suruma. Veel nukram on, et tihti mõjub dieedipidamine koos sellega kaasneva pideva kaalumisega hoopis stressi suurendavalt ning võib põhjustada suisa tugevaid söömishäireid. Ühe uuringu põhjal leidis kinnitust, et neil, kes peavad rangeid dieete esineb 8 korda suurem tõenäosus tõsiste söömishäire arenguks, kui inimestel, kes seda ei tee.

Esimene samm püsiva tervisliku keha poole võib kõlada mõnevõrra irooniliselt, sest tuleks kaotada dieedi mõtteviis. Selle asemel võiks keskenduda tervislikule täisväärtuslikule toitumisele. Eemalda oma menüüst valmistoidud ja (taas)avasta kokakunst. Kodune toit on kordades tervislikum, kui väljas söömine, sest me teame täpselt, mis on taldrikule lisatud. Jäävad ära peidetud suhkrud, soolad jms lisa kaloraaž. Veel on oluline liikuda aktiivselt ja tõsta nii südame löögisagedust, mis kiirendab verevoolu arterites, mis omakorda aitab kehal toksiine väljutada.

Tähtis osa tervisliku toitumise juures on kindlasti organismi puhastamisel. Puhastuskuur on üks tõeline taaskäivitus. Peale organismipuhastust tunned end igas mõttes paremini, sest sul on rohkem elujõudu, positiivsust ja energiat. Kõik isud on kontrolli alla saadud ja mõtteudu kadunud. Soovitatav on oma keha puhastada vähemalt 2x aastas - peale jõule ja jaanipäeva, sest siis kipuvad inimesed toiduga liialdama. Kehtib aga põhimõte, et tunneta oma keha ise ja võib-olla soovid seda puhastada suisa 1x kvartalis.

Organismi puhastamine ei pea oleme igav ega piinarikas. Herbazeni loodud virtuaalne Tšakradieet kujutab endast loovat 7päevast programmi läbi jooga, smuutide, värvide ja hingamispraktikate. Ühtegi lisakapslit või pulbrit pole tellida vaja :) Programm on ülesehitatud viisil, et oma päevast tuleks sul virtuaalselt kuulata maksimaalselt 1 sissejuhatav video algavaks päevaks ning teha kaasa praktikas joogaseeria koos erinevate hingamisharjutustega. Mida rohkem praktilist osa päeva jooksul korrata, seda põnevaimad avastused võid enda jaoks leida. Tšakradieet keskendub sinu puhastamisele ka energeetilisel tasandil, aidates sealjuures vabastada sisemise lapse loovuse. See nädal on sul värviteraapiasse sukeldumiseks ja iseenda avastamiseks mitte kalorite või kaalu jälgimiseks.

 

 

Miks just tšakrad on kaasatud kehapuhastusse?

Tšakrasüsteemi käsitlus on pärit veedade ajast juba 2500-500 aastat eKr. Oma olemuselt on tšakrad energiakeskused ehk pöörlevad ja energiat kiirgavad rattad, mis mõjutavad kõiki meie eluvaldkondi ning füüsilise keha talitlusi. Seitsme päeva jooksul keskendume igal päeval ühele konkreetsele tšakrale. Jah, terve ühe päeva kestab sama teema! 7 keskust, mille programmi jooksul läbi võtame on järgnevad:

  • Juurtšakra
  • Sakraaltšakra
  • Päikesepõimikutšakra
  • Südametšakra
  • Kurgutšakra
  • Kolmanda silma tšakra
  • Kroontšakra

Iga päeva juurde kuulub spetsiaalne joogaseeria, mis toetab energia liikumist vastavas energiakeskuses. Suur roll on ka smuutikunstil, sest nädala jooksul muud ei tarbita. Keha ei jää toitaenete vaegusesse, vaid saab oma söögi vedelal kujul, mis siis võimaldab organismil tegutseda puhastamise kallal, sest ei ole vaja keskenduda raskele seedeprotsessile. Kogu nädala tegemisi toetab kinnine Facebooki grupp, kellega koos on kogemus lausa lust. 

Soovitatav on alustada programmi esmaspäevaga, aga loomulikult saab ka muul sobival ajal alustada. Alusata SIIT.