Uus trend - kreemdeodorandid

Igapäevased tavadeodorandid, mis kaitsevad kuni 72h higilõhna eest - kuidas see üldse võimalik on?! Nahk tahab ju hingata. Enamus deodorante on täis kemikaale ja raskemetalle, mis imenduvad väga kergelt läbi õrna kaenlaaluse naha. Deodorant on aga pea kõigil meil kodus kasutusel ning kindlasti tuleks eelistada looduslike lahendusi. 

Kreemdeodorandid näevad tihti välja kui kreemipurgid. Ainus erinevus võib algselt paista, et on tõesti ainult koht, kuhu toodet määritakse. Tegelikult on ka suureks erinevuseks see, et nad sisalda alumiiniumi, parabeene, ftalaate ega sünteetilisi koostisaineid. Samuti lõhna annavad eeterlikud õlid sünteetiliste lisaainete asemel.

Esmakordselt kasutades võib tõesti tunduda tüütu, et tuleb mingist purgist näpu või spaatliga võtta kreemi ja seda kaendla alla hõõruda ning seejärel veel käsi pesta. Palju mugavam on pulga või spreiga vajalik toimetus kiiresti ära teha, eks?! 

 

 

Kuidas kreemdeodoranti õigesti kasutada?

Hõõru täieliku imendumiseni väike kogus kreemi kergelt niisketesse kaenlaalustesse. Enne riietumist lase 5 minutit imenduda. 

Minnes üle tavadeodorandilt looduslikule kreemdeodorandile võib kuluda kuni 2 nädalat, et keha harjuks. Olenevalt kehast võib mõnel inimesel vaja minna kreemdeodoranti ka mitu korda päevas värskendada, sest higi tootmine on kõigil erinev. Siiski on kõik harjumuse asi ja oma tervise nimel võiks see ju prioriteet olla.

Üks väga lihtne looduslik asendus on nt. laim, mille lõikad lahti ja hõõrud viilu hommikul kaenla alla. Ainus miinus on see, et seda tuleb külmikus hoida. Tugev higilõhn tegelikult näitab ka seda, mis toidulaual toimub, mürgid tahavad kehast välja saada. Kõik on omavahel seoses. Terviklik lähenemine on oluline – võtta vastutus oma heaolu eest ja jälgida seda igas eluvaldkonnas.

Herbazeni valikusse lisandus hiljuti uhiuus Freshik - looduslike koostisainetega alumiiniumivaba kummeli ja männi kreemdeodorant. Meil kõigil on alati võimalus vabalt valida, millega oma keha hooldame. Valime teadlikult! :)