Tutvu jooga võimalustega

Jooga on keha ja vaimu arendamine, mis sai alguse umbes 5000 aastat tagasi Vedade ajast ega nõua praktiseerimiseks usulist valikut. Läänes hakkas jooga populaarsust koguma 19. sajandi lõpus. Tänapäeval on jooga laialt tuntud oma asenditega, mida kutsutakse asanateks, kuid need ei kuulunud üldse India algsete joogatraditsioonide hulka. Füüsiline ettevalmistus polnud seal eesmärk, selle asemel keskenduti vaimsuse arendamisele hingamis- ja meeleharjutuste kaudu.

Klassikalise jooga isa on Patanjali, kes kirjutas kuulsad jooga Suutrad. Need on tekstid, mis pakuvad raamistikku inimese meisterlikkuse arendamiseks ja annavad mõista, kuidas meelt vallata, emotsioone juhtida ning vaimselt areneda. See on üks praktilisemaid joogatekste, mida igaüks saab oma igapäevaelus kasutada.

Mõned inimesed arvavad ekslikult, et jooga alustamiseks peavad nad olema noored ja painduvad, kuid see on nagu mõtlemine, et enne tantsutunnis osalemist peaksime teadma, kuidas tantsida. Alusta ja proovi julgelt ning märkad peagi, kuidas joogapraktika aitab muutuda pehmemaks, paindlikumaks ja avada meelt.

 

Jooga

Foto: Airi Leon

 

Jooga Podcast

Selleks, et tuua joogaaustajaid lähemale meile kõigile, viime läbi virtuaalseid vestlusringe Herbazeni FB lehel, mille keskmes on joogatreenerid ja -harrastajad. Jutustame nende iseenda leidmise teekonnast, elufilosoofiast ja mõttemaailmast. Vestlus on vahetu ja küsimustele keegi ette kodus ei vasta. Oleme päriselt, olgugi, et ekraani vahendusel. Järelkuulata saab podcasti nii Spotify'st kui ka YouTube'st

 

Virtuaalkursused

Tervisevalem: organismi puhastus, loovus, kohalolu See 7päevane virtuaalkursus viib su rännakule iseendasse ja lubab sul oma ellu positiivsust tuua läbi täieliku enese aktsepteerimise ning mugavustsooni seljatamise. See on teekond sisekaemusesse ja täielikku lubamisse. Lisainfo SIIT.

Parema rühiga enesekindlama elu poole on virtuaalkursus, mis kestab 21-päeva ja sisaldab endas seitset lihtsat harjutust, mis parandavad rühti ja õlavöötme liikuvust. Igaks päevaks ootab sind ees motiveeriv video, mis tagab, et saaksid parimal viisil kõik harjutused endale selgeks. Lisainfo SIIT.

Jooga eratund, mille jooksul vaatame läbi kõik sinu murekohad, erinevate asendite joondused ja paneme kokku sulle sobiva joogakava, mida saad ise kodus edukalt edasi praktiseerida. Lisainfo SIIT.

 

Joogatunnid (kevad 2021)

E: 19:30 Näojooga zoom-keskkonnas (+ nädal järelvaatamiseks)

T: 17.30 Tantsugeen

K: 12:00 Tantsugeen

    16:30 Eesti Energia

N: 17:30 Alexela Eesti

    19:30 Näojooga zoom-keskkonnas (+ nädal järelvaatamiseks)

 

§ Igakuises ajakirjas Kodutohter kirjutan lahti ükshaava erinevad joogaasanad, mida saad ise kodus rahulikult endale veel selgemaks teha.