Jooga

Jooga on keha ja vaimu arendamine, mis sai alguse umbes 5000 aastat tagasi Vedade ajast ega nõua praktiseerimiseks usulist valikut. Läänes hakkas jooga populaarsust koguma 19. sajandi lõpus. Tänapäeval on jooga laialt tuntud oma asenditega, mida kutsutakse asanateks, kuid need ei kuulunud üldse India algsete joogatraditsioonide hulka. Füüsiline ettevalmistus polnud seal eesmärk, selle asemel keskenduti vaimsuse arendamisele hingamis- ja meeleharjutuste kaudu.

Klassikalise jooga isa on Patanjali, kes kirjutas kuulsad jooga Suutrad. Need on tekstid, mis pakuvad raamistikku inimese meisterlikkuse arendamiseks ja annavad mõista, kuidas meelt vallata, emotsioone juhtida ning vaimselt areneda. See on üks praktilisemaid joogatekste, mida igaüks saab oma igapäevaelus kasutada.

Mõned inimesed arvavad ekslikult, et jooga alustamiseks peavad nad olema noored ja painduvad, kuid see on nagu mõtlemine, et enne tantsutunnis osalemist peaksime teadma, kuidas tantsida. Alusta ja proovi julgelt ning märkad peagi, kuidas joogapraktika aitab muutuda pehmemaks, paindlikumaks ja avada meelt.

 

Jooga

Foto: Airi Leon

 

Jooga Podcast

Selleks, et tuua joogaaustajaid lähemale meile kõigile, viime läbi virtuaalseid vestlusringe Herbazeni FB lehel, mille keskmes on joogatreenerid ja -harrastajad. Jutustame nende iseenda leidmise teekonnast, elufilosoofiast ja mõttemaailmast. Vestlus on vahetu ja küsimustele keegi ette kodus ei vasta. Oleme päriselt, olgugi, et ekraani vahendusel. Järelkuulata saab podcasti nii Spotify'st kui ka YouTube'st

 

Virtuaalkursused

Naiselikkuse valem: loovus, toitumine, kohalolu kujutab endast loovat 7päevast programmi läbi jooga, smuutide, värvide ja hingamispraktikate. See 7päevane virtuaalkursus viib su rännakule iseendasse ja lubab sul oma ellu positiivsust tuua läbi täieliku naiselikkuse aktsepteerimise ning mugavustsooni seljatamise. See on teekond sisekaemusesse ja täielikku lubamisse. Lisainfo SIIT.

Nägu trimmi: 7 päevaga kortsuvabam elu hõlmab endas 8 eestikeelset juhendatud video erinevate harjutusteseeriatega. Igapäevase näojooga praktiseerimise korral aitab see tõestatult vananemise vastu, parandab nahastruktuuri, naha kvaliteeti ja hoiab ära lõtvumise. Lisainfo SIIT.

Blogipostitust saad lugeda SIIT. Artiklit SIIT.

 

Joogatunnid (kevad 2021)

E: 19:30 Näojooga zoom-keskkonnas (+ nädal järelvaatamiseks)

T: 17.30 Tantsugeen

K: 12:00 Tantsugeen

    16:30 Eesti Energia

N: 17:30 Alexela Eesti

    19:30 Näojooga zoom-keskkonnas (+ nädal järelvaatamiseks)

§ Igakuises ajakirjas Kodutohter kirjutan lahti ükshaava erinevad joogaasanad, mida saad ise kodus rahulikult endale veel selgemaks teha.