Jooga

Jooga on keha ja vaimu arendamine, mis sai alguse umbes 5000 aastat tagasi Vedade ajast ega nõua praktiseerimiseks usulist valikut. Läänes hakkas jooga populaarsust koguma 19. sajandi lõpus. Tänapäeval on jooga laialt tuntud oma asenditega, mida kutsutakse asanateks, kuid need ei kuulunud üldse India algsete joogatraditsioonide hulka. Füüsiline ettevalmistus polnud seal eesmärk, selle asemel keskenduti vaimsuse arendamisele hingamis- ja meeleharjutuste kaudu.

Klassikalise jooga isa on Patanjali, kes kirjutas kuulsad jooga Suutrad. Need on tekstid, mis pakuvad raamistikku inimese meisterlikkuse arendamiseks ja annavad mõista, kuidas meelt vallata, emotsioone juhtida ning vaimselt areneda. See on üks praktilisemaid joogatekste, mida igaüks saab oma igapäevaelus kasutada.

Mõned inimesed arvavad ekslikult, et jooga alustamiseks peavad nad olema noored ja painduvad, kuid see on nagu mõtlemine, et enne tantsutunnis osalemist peaksime teadma, kuidas tantsida. Alusta ja proovi julgelt ning märkad peagi, kuidas joogapraktika aitab muutuda pehmemaks, paindlikumaks ja avada meelt.

 

Foto: Airi Leon

 

Jooga Podcast

Selleks, et tuua joogaaustajaid lähemale meile kõigile, viime läbi viruaalseid vestlusringe Herbazeni FB lehel, mille keskmes on joogatreenerid ja -harrastajad. Jutustame nende iseenda leidmise teekonnast, elufilosoofiast ja mõttemaailmast. Vestlus on vahetu ja küsimustele keegi ette kodus ei vasta. Oleme päriselt, olgugi, et ekraani vahendusel. Järelkuulata saab podcasti nii Spotify'st kui ka YouTube'st

 

Virtuaalkursused

Kas oled tüdinud dieetidest ja programmidest, mis justkui lubavad palju, aga tegelikult ei vii sinu sihini? Tšakradieet kujutab endast loovat 7päevast kehapuhastus programmi läbi jooga, smuutide, värvide ja hingamispraktikate. Lisainfo SIIT.

Näojooga – vananemisvastane trenn näole hõlmab endas 40minutilist harjutusteseeriat. Igapäevase näojooga praktiseerimise korral aitab see tõestatult vananemise vastu, parandab nahatruktuuri, naha kvaliteeti ja hoiab ära lõtvumise. Lisainfo SIIT.

 

Joogatunnid (sügis-kevad 2020/2021)

T: 17.30 Tantsugeen

K: 12:00 Tantsugeen

R: 17:30 Aurora Joogastuudio

P: 18:00 Näojooga zoom-keskkonnas (+ nädal järelvaatamiseks)