Meie lugu

Herbazen on elustiilibränd, mis keskendub heaolu ja tasakaalu loomisele, et igapäevaselt iseendaga täielikus kooskõlas olla. Heaolu sõltub palju rohkemast kui ainult terve olemisest ja haiguste puudumisest. Herbazen on jooga ja fütoteraapia sümbioos, kus põimuvad omavahel Eesti väetaimed, tervislik toitumine ja kehasõbralik liikumine. Brändi loomisel on keskendatud taimetarkusele, mis lähtub inimesest ja loodusest kui tervikust, kus keha, hing ja meel on omavahel seotud ning mõjutatud keskkonnas toimuvast. Herbazen viib loodusega tasakaalu. 

Eelnevalt mainitud kolm tasandit, millele Herbazen keskendub, moodustavad terviku ja neid väljendab ka meie logo:

  • Füüsiline tasand
  • Vaimne tasand
  • Emotsionaalne tasand

Logol kujutatud Lootoslill sümboliseerib ka puhtust ja inimese spirituaalset arengut rahu ja tasakaalu poole. 

Kasutame oma toodangus Eesti kohalikke väetaimi - oleme oma väikese maa-ala peal õnnistatud võrdlemisi suure liigirikkusega! Eriti liigirikkad on niidukooslused, mis pakuvad võimalust imetleda Euroopas juba hävinud või haruldaseks muutunud taimi. Rannaniite, loopealseid ja puisniite on Eestis rohkem kui üheski teises Euroopa riigis. Erinevad sookooslused moodustavad riigi pindalast ligi kümnendiku. Lisaks on kogu maailma riikide võrdluses Eesti õhupuhtuselt auväärsel 4. kohal. Umbes 50% Eestimaa pindalast on metsaga kaetud, mis puhastab õhku saastest. See kõik omakorda tagabki meile kvaliteetse ja puhta tooraine eriliste tugevatoimeliste, kuid nahasõbralike, toodete valmistamiseks. 

Looduse hoidmine on meile südamelähedane ning sellepärast on ka meie tootmine ja pakendid keskkonnasõbralikud. Rõhume minimalistlikule pakendile ja keskendume taaskasutusvõimalustele.

Kõik eelneva võtab kokku meie päris oma hästag #ZENINSIDEOUT

 

 Foto: Airi Leon

 

Kuidas sai bränd alguse?

Teadmine, et sisemine tasakaal ja positiivne ellusuhtumine on alati meie endi kätes, jõudis minuni aastal 2012. Füüsilises maailmas elades on mitmeid viise, kuidas end oma keskmesse tuua: energia liigutamine läbi jooga, hingamispraktikate või meditatsioonide. Endaga paremat kontakti aitab luua ka naha eest hoolitsemine loodusliku kosmeetika abil, sest nahk on meie suurim organ ja peegeldab tervise olukorda. Samamoodi panustab meie heaolusse igapäevane toidulaud ning see, mida otsustame suhu panna ja kust tuleb meie toit. Terviklik lähenemine on oluline - võtta vastutus oma heaolu eest ja jälgida seda igas eluvaldkonnas.

Üldjuhul peaks olema nii, et inimene sõltub loodusest ning on sellega vahetus kontaktis, sest loodus varustab teda eluks kõige vajalikuga. Kahjuks on aga tegelikkuseks saanud olukord, kus looduski sõltub inimesest ja tema otsustest. Võime väita, et elu Maa peal on mõeldamatu taimedeta. Inimene hingab sisse taimede toodetud hapnikku, kasutab taimi toidu ja ravimina ning surnud taimedest tekib kõdunemisel muld. Minnes veel sammuke sügavamale, siis saab ära märkida, et taimed suhtlevad meiega, kui vaid lubame endal kuulata. Soovitan tutvuda Daniel Chamovitzi raamatuga “What a Plant Knows”. Iga taim jõuab inimeseni just siis, kui teda vaja on. Esimene taim, kes minu tähelepanu püüdis, oli vereurmarohi ja algul ma ei saanud aru, miks just see taim tahtis mu salvi tulla, aga mõistmine saabus üsna kiirelt, kui vaatlesin iseend tervikuna. Igaüks meist on osa suurest tervikust. Keskkond, milles elame, mõjutab meid ja meie omakorda mõjutame keskkonda.

2016. aastal diagnoositi mul kilpnäärme ületalitus, mis mõningase uurimise tagajärjel selgus, et võib stressist üsna kergesti ilmneda. Kilpnäärme ülesanne kehas on toota hormoone, mis reguleerivad organismi toimimist. Kokkuvõtvalt öeldes oli mul olukord, kus kilpnäärmel jäi joodi väheks ja tal oli keeruline tavapäraselt talitada. Juba siis ei võtnud ma oma tervisliku seisundi leevendamiseks ravimeid, kuna usun tugevalt organismi isetervenemise võimesse. Tegelikult saingi puhkuse ja tempo maha võtmisega kõik kontrolli alla. Vereurmarohtu peetakse looduslikuks joodiks ning selle seoseni jõudes sai selgeks ka soov minu esimeses salvis osaline olla. Läbi naha imendudes ergutab vereurmarohi ka immuunsüsteemi ja tänu sellele tõstab organismi toonust koos enesetundega. 

Looduse seos inimesega on põnev. Meie elu on pidev kõikumine keskme ümber. Inimene saab nii kehaliselt, psüühiliselt kui energeetiliselt olla kas tasakaalus või tasakaalust väljas. Hea enesetunde ja tasakaalu puhul oleme rõõmsad, energiat täis ja keha töötab suurepäraselt. Jooga ja fütoteraapia sümbioos toetab meid tasakaalu leidmise protsessides.